Specialisto atsakymai
Man 19 metų ir kilo šlapinosi problemų: labai daug kartų šlapinuosi per dieną. Ar tai susiję su lytiniu keliu plintančia liga?
Ar kartu jaučiate didelį troškulį, kuris gali pasireikšti kaip natūralus organizmo atsakas į šlapinimosi pagausėjimą? Tai gali būti diabeto požymis, dėl to turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju. Šlapinimosi pagausėjimas nėra būdingas lytiniu keliu plintančių infekcijų požymis. Jis gali rodyti šlapimo takų infekciją arba inkstų uždegimą, kurie nedažnai pasireiškia vyrams.
Jaučiu varpos galiuko deginimą šlapinantis. Ką tai galėtų reikšti?
Ši būklė mediciniškai apibūdinama medicininiu terminu dizurija, kuri dažniausiai pasireiškia dėl šlapimo takų infekcijų. Kreipkitės į gydytoją, kad skirtų tinkamą gydymą.
Esu 37 metų vyras. Nerimauju dėl per mažo spermos kiekio ir silpno orgazmo. Manau, kad tai susiję su mano amžiumi, bet anksčiau ši problema nebuvo tokia sunki. Ar yra kokių nors maisto produktų, maisto papildų arba vaistų, kurie galėtų padidinti spermos kiekį ir sustiprintų bei prailgintų orgazmą? Ačiū už atsakymą.
Nežinau jokių produktų, kurie galėtų padėti Jums šiuo atveju. Erekcijos sutrikimą galima gydyti vaistais. Geriausia būtų pasikonsultuoti su gydytoju ir sužinoti, ar reikėtų pradėti vartoti sildenafilį, tadalafilį ar vardenafilį. Daugumos preparatų, kuriuos galite nusipirkti be recepto, veiksmingumas neįrodytas.
Man 36 metai. Maždaug prieš vienerius metus netikėtai pastebėjau, kad susilpnėjo lytinis potraukis ir pajėgumas. Negaliu lengvai susijaudinti net žiūrėdamas erotinius filmus. Su savo partnere susitinkame vieną kartą per mėnesį. Dabar kaip tik artėja šis momentas. Mes susijaudiname, kyla lytinis potraukis ir norisi kažko daugiau, bet tada susiduriame su mano problema – jaučiu, kad sutriko mano erekcija. Kartais erekcijos visai nebūna, kartais ji būna silpna. Jeigu noriu prasiskverbti į ją, mano varpa suglemba ir neįmanoma suartėti. Paprasčiausiai negaliu išlaikyti erekcijos. Pabandžiau piliules, kurios didina azoto oksido koncentraciją. Jos padėjo, bet bijau jų vartoti dar kartą, nes nežinau, ar jos saugios, kenkia ar nekenkia sveikatai, nors ir galvojama, kad jose 100% vaistažolių.
Apsilankykite pas šeimos gydytoją. Be recepto ne vaistinėje įsigyti vaistai nėra patikimi ir gali būti pavojingi.
Turiu reguliarius lytinius santykius su savo partnere. Kartais santykių metu mano varpa suglemba, o vėliau vėl pasireiškia erekcija. Ar tai fizinis sutrikimas?
Manau, kad tai nieko bloga nereiškia. Jeigu galite užbaigti lytinį aktą, problemų nėra.
Man 70 metų. Išskiriu tik labai mažą spermos kiekį, netgi galėčiau pasakyti, kad tik keletą lašų. Ar tai susiję su senėjimu ir ar tai galėjo sukelti kitokios priežastys? Ar dėl to gali sumažėti ir lytinis potraukis? Ar galima tokią būklę pagerinti?
Spermos kiekis priklauso nuo išskyrimo dažnio, latakų praeinamumo ir liaukų funkcijos. Bet kuriuo atveju rekomenduojama pilnai ištirti prostatą (ją turėtumėte pasitikrinti vieną kartą per metus) ir, jeigu turite galimybę, išmatuoti testosterono koncentraciją kraujyje.
Prieš dvi savaites pradėjau gerti vaistų, kurie mažina skrandžio rūgštingumą po savaitės pastebėjau, kad varpa tapo žymiai minkštesnė erekcijos metu. Pakuotės lapelyje pacientui perskaičiau, kad labai retais atvejais kaip nepageidaujamas poveikis gali pasireikšti erekcijos sutrikimas. Nutraukus vaistų vartojimą, reikalai per keturias dienas nepagerėjo. Ar ši būklė pagerės, ar pasekmės bus ilgalaikės?
Palaukite dar keletą dienų, kol išnyks vaistų poveikis. Jeigu sutrikimas nepraeis, greičiausiai jis bus susijęs ne su vaistų vartojimu, o tik pasireiškė tuo pačiu metu.
Prieš penkerius ar šešerius metus man buvo diagnozuotas sėklidės vėžys. Sėklidė pašalinta, mano būklė dabar stabili, bet turiu seksualinių problemų. Pastaruosius dvejus metus patiriu erekcijos sutrikimą, kuris vis sunkėja. Be to, jaučiu, kad silpnėja lytinis potraukis. Norėčiau žinoti, ar ši mano problema susijusi su sėklidės pašalinimu. Ar rekomenduotumėte atlikti kokius nors tyrimus arba kokį nors gydymą? Man 32 metai.
Pašalinus vieną sėklidę, kita sėklidė perima jos hormoninę ir reprodukcinę funkcijas, taigi tai nėra Jūsų problemų priežastimi. Rekomenduoju Jums kreiptis į urologą.
Esu 17 metų ir turiu problemą. Erekcijos metu negaliu ranka atsmaukti apyvarpės ir užsidėti prezervatyvą, nes skauda. Kai varpa yra suglebusi, šios problemos nėra, apyvarpę lengva atsmaukti, bet ne erekcijos metu. Ką Jūs rekomenduotumėte? Ar turėčiau stengtis atsmaukti apyvarpę, net jeigu skauda?
Atsižvelgdamas į Jūsų aprašytą sutrikimą, rekomenduočiau atlikti apipjaustymą.
Ar tiesa, kad varikocelė sukelia vaisingumo sutrikimą vyrams ir dėl to reikia nedelsiant operuotis? Mano kairiojoje pusėje yra toks sutrikimas, bet man dėl to nekyla problemų. Mano žmona nesisaugo, bet nepastoja. Gydytojas pasiūlė man operuotis.
Varikocelė (nenormalus spermatic cord venų išsiplėtimas) gali sukelti vaisingumo sutrikimą, nes dėl veninio kraujo susikaupimo šalia sėklidžių padidėja jų temperatūra, dėl to formuojasi nenormalios spermos ląstelės. Prieš operaciją būtina ištirti spermą (atlikti spermogramą). Jūsų žmonai taip pat reikia atlikti tyrimus, nes paprasčiausiai gali būti ne jūsų kaltė, kad Jūsų žmona nepastoja.
Man pasireiškia priešlaikinė ejakuliacija ir nusprendžiau galų gale išspręsti šią problemą. Norečiau pasirodyti urologui, bet nežinau, kaip pas jį patekti. Ar turėčiau pirmiau apsilankyti pas savo gydytoją ir gauti siuntimą, o gal galiu kreiptis tiesiai į urologą? Taip pat norėčiau žinoti, ar už vaistus nuo tokio sutrikimo turėsiu mokėti pats ar jie bus kompensuojami. Dėkoju už atsakymą.
Norint pasitikrinti pas urologą valstybinėje sveikatos priežiūros įstaigoje, būtinas šeimos gydytojo siuntimas. Jeigu norite pasitikrini ir neturite siuntimo, galite tai padaryti susimokėdamas pats už konsultaciją ir kitas paslaugas.
Būdamas suaugęs žmogus, aš šlapinuosi tris ar keturis kartus per naktį. Ką tai galėtų reikšti? Kitų sutrikimų neturiu, išskyrus tai, kad prieš pasišlapinant, jaučiu nežymų deginimą.
Yra keletas dažno šlapinimosi priežasčių, pavyzdžiui, infekcija (ypač, jeigu jaučiate deginimą šlapinimosi metu) arba padidėjusi prostata. Rekomenduočiau Jums kreiptis į gydytoją ir atlikti šlapimo tyrimą. Jeigu būtina, gausite siuntimą urologo konsultacijai.